Ивона Неговановиќ Цуца, жената која долги години му беше љубовница на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, тврди дека на Шабан му родила дете.

Во најновиот број на српски Свет, е содржана нејзината шокантна исповед во која таа нагласува дека после смртта на пејачот, таа не е сама.

После него ми остнаа мало суштество кое ме теши –  вели Цуца.

Таа уште вели дека редовно го посетува гробот на Шабан и го чека денот кога ќе легне крај него.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.