Сопругата на Шабан Шаулиќ Гордана и неговите деца Михајло, Санела и Илда минуваат низ пекол поради прраната загуба на Шабан, но она што на сеа мака ѝ доаѓа како капак е што Гоца ќе мора да врати околу 235.000 евра капар за однапред договорените тезги на пејачот, закажани до краајот на годината.

Вдовицата на кралот на народната музика, која е и негов менаџер, земала 50% од секој договорен настап однапред, а од некои и цел износ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.