Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана на 17 април на свет го донесе синот Крстан.

Како што пренесуваат српските медиуми парот веднаш штом дознале дека бебето е момче знаеле дека ќе се вика Крстан.

Јас така се испланирав. Пред да се роди Жељко, ѝ кажав на Богдана дека вториот син ќе се вика Крстан и ете, се случи и тоа, вели гордиот татко Вељко.

Цеца вели дека е пресреќна и дека би можела да полета.


Целта нејзина изјава видете ја ТУКА


Инаку на овој ден е роден и Жељко Ражнатовиќ Аркан, а во таа случајност верува и семејството кое е најсреќно на чело со пејачката Цеца која по втор пат стана баба.

Богдана и Вељко првпат станаа родители во јуни 2020 година, а малиот Жељко денес доби брат од кого е постар три години.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.