Пред самиот крај на втората сезона на „Задруга“, лекарите ѝ ја зголемија дозата на лекови на Луна Џогани, откако во последните денови не можела да спие поради кошмари. Ќерката на Анабела и Гаги Џогани по вторпат е дел од реалното шоу и иако добро ќе го наплати ова искуство, не се чувствува најдобро.

Луна изминатите месеци постојано зборуваше за својата терапија и редовно ја посетуваше психијатар и внатре во куќата. Таа почнала да има кошмари во последниот период, а според извори блиски до продукцијата, тие наводно се поради стресот.

Таа ужасно се плаше дека репд финалето ќе ѝ се случи истото што и лани и дека Марко ќе ја остави исто како што тоа ѝ го направи Слоба, тврди изворот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.