Повеќе од шест илјади следачи на „Инстаграм“ се согласуваат дека таа е една од најубавите полициски службенички во регионот. Младата Ивана Роченовиќ од Подгорица сака да позира и да споделува на социјалните мрежи, а за црногорскиот портал „Актуелно“ вели дека работата во полиција за неа е работа од соништата, зошто обожава да работи со луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Rocenovic (@rocenovicivana)

Покрај тоа, сакам и предизвици и одново и одново да се докажувам, па затоа планирам да продолжам со учењето и да запишам Криминалистика, вели Ивана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Rocenovic (@rocenovicivana)

Меѓу бројните коментари еден вели и дека таа сака да воведува ред на копно, но редот е долг по неа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.