Стефан Живоиновиќ тргна по стапките на мајка му Лепа Брена, па започна музичка кариера.

Во една прилика, младиот пејач доби прашање што наследил од мајка му, а тој како од топ одговори, па жаргонски и смести на Брена.

Сега многу ретко излегувам бидејќи немам толку слободно време. Иако Живоиновиќ имаат добра генетика и кога лумпуваме по два дена, тоа не се гледа на нас. Виктор и јас тоа го наследивме од мама. Ние двајца сега се натпреваруваме кој може повеќе да испие. Засега е изедначено. Ние сме млади сили на семејството и секако сме подобри во алкохолот од Брена и Боба – низ смеа открил Живоиновиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.