За шест години протекле разни води, многу матни, малку бистри. Некаде помеѓу Боки 13 доби шанса да гласа на избори.

Иако во март 2013 година Бојан имаше 26 години, не му беше укажана чест да одлучува кој ќе биде татко на Карпош.

Сепак, шест години подоцна, неправдата  е исправена, па Бојан гордо ги прошета чизмите, на социјалните мрежи окарактеризирани како „премногу женски“, па гордо позираше со мајка си пред портите на средното училиште „Георги Димитров“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.