За да се омажи со првиот сопруг Емина Јаховиќ на 17 години побегнала од дома. Станува збор за Босанецот Аладин Ѓуловиќ, со кого Јаховиќ имала бурна, но кратка љубовна приказна. Нивната љубов не траела долго поради тоа што Емина сакала да продолжи да се занимава со пеење, а тој не можел да го прифати тоа.

Аладин сега е оженет, а во Нови Пазар има своја приватна компанија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.