Тијана Дапчевиќ призна дека не е посветена  на музиката како порано, иако се уште одвреме навреме, знае да ги израдува фановите со некоја песна.

Таа зад себе има пет студиски албуми, мноштво хит синглови, успеси на фестивали, како и учество на Евровизија.

Тијана се откажа од свирење чело, бидејќи како сама што признава кога станува збор за сериозна музичка кариера треба целсоно да му се посвети на инструментот, за што таа сега нема амбиции.

Сега во меѓувреме се занимавам со земјоделство – отркила Тијана, додавајќи дека има плантажа со ореви.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.