Дарко Лазиќ го прослави раѓањето на синот Алекеј со жива музика и многу пријатели и роднини.  Пејачот славел под шатор скоро цел ден во неговиот дом во Брестач.

На крај, како што налагале српските обичаи, му ја искинале маицата. Највесел бил таткото на Дарко, Милан кој исто така завршил со искината маица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.