Познатиот музичар Дино Мерлин денес е среќно се оженет, но како млад човек се соочил со голема тага кога неговата девојка со која бил заедно долги години го оставила за богат маж.

Таа одлучила да го напушти и да отиде со богато момче во Швајцарија, додека Дино останал сам и тажен, пишува Пинк.рс.

Кога се прославил неколку години подоцна, истата девојка се вратила во Сараево за него, а тогаш тој и ги пеел своите стихови кои со години ги пее целиот регион: „Имам сè што ќе посакам, само едно не, некој барем за момент да ме сака поради мене“.

Како што веќе знаете, станува збор за песната „Мојот живот е Швајцарија“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.