Јелена Карлеуша синоќа настапи на сцената на МАК и ја претстави новата песна Лајк. ЈК толку издоминира на сцена, што се прераскажува само нејзиниот настап. Нумерата на Јелена е меѓу првите на трендинг.

Пејачката низ настапот испрати јасна порака, која е во склад со случувањата кои ја задесија во центарот на порно скандалот. Карлеуша не се обѕира на аферата, туку во друштво на нејзината колешка Емина Јаховиќ и нејзиниот пријател Зоран Бирташевиќ испрати јасна порака, што ги доведе мрежите до вжештување.

Дами во црвено и џентлмен – напишала Јелена и со тоа порача дека таа пред се е една дама на ниво, и не се грижи за мислењето на луѓето кои не ја разбираат нејзината цена.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.