Последното издание на емисијата Ѕвездите на Гранд помина во вообичаена насока, додека директорот на Гранд, Саша Поповиќ не го спомна скандалот на членката на жириот Јелена Карлеуша.

Имено откако настапил кандидат на Марија Шерифовиќ, таа изјави дека не и прилега да се соблекува гола и да ја имитира Мерилин Монсро. На оваа нејзина изјава се надоврзала Карлеуша.

Еве јас пред милионискиот аудиториум кажувам дека ако ти тоа го направиш, јас би се исшишала до глава – рекла Јелена.

А сето тоа Поповиќ да го плати- се надоврзалаМарија.

Јас тоа би го платил, да се разбереме – рекол Поповиќ, а тогаш решил да се пошегува на оваа тема

Можеби има бемка- рекол Попивќ, очигледно поттикнат од аферата на Јелена.

Таа пак се правела дека ова не го чула.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.