Најмоќниот настап на синоќешната ревијална Евровизија дефинитивно беше оној на Марија Шерифовиќ снимен на празните белградски улици.

Фановите на шега коментираат „Марија уште еднаш победи на Евровизија“, погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.