46 години… толку време помина откако оваа фотографија на попукарниот Зафир Хаџиманов беше објавена на страниците на „Екран“. Оваа ретрто фотографија датира од 1972 година, истата година кога Хаџиманов на Скопскиот фестивал ја отпеа познатата „Како Вардар“

.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.