Петнаесетгодишното девојче кое беше тешко повредено во земјотресот кој во неделата рано нутро се случи во Загреб, почина вчера во попладневните часови.

Ова го растажи целиот регион, а пејачката Северина Којиќ се прости од девојчето по пат на својот Инстаграм профил.

Мирно спиј, девојченце…Душо моја- напиша Северина крај фотографијата со запалена свеќа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.