Босанскиот крал на севдалинки Халид Бешлиќ синоќа одржа концерт во „Борис Трајковски“. Неговите фанови со емоции ги дочекаа неговите хитови како „Романија“, „Први пољубац“, „Нечу нечу дијаманти“.

Еуфоријата настана со „Миљацка“ на која летаа чаши. Сепак 69 годишниот Халид веќе не може да се носи со долгите настапи и дека годините си го направиле своето.

Погледнете

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.