Познатата српска пејачка Милица Тодоровиќ во емисијата „Амиџи шоу” кај Огнен Амиџиќ откри дека доживеала сообраќајна несреќа со Дарко Лазиќ пред околу 8 години.

Имавме сообраќајна несреќа во 2011 година. Бевме за пат кон Јагодина, а Дарко возеше, беше сончев ден, па започна да паѓа дожд. Дарко возеше околу 170-180 километри на час, а јас цело време го опоменував да ја намали брзината. Како што паѓаше дождот, му надојде велосипед од левата страна и започнавме да се вртиме. За среќа во тој момент како некој да го прекинал автопатот и немаше ниту едно возило. Помислив ако некој не удри, ќе нѐ однесе до бугарска граница, но за среќа ништо не се случи, ниту гребнатинка на нас, раскажа Милица.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.