Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тошет која беше со него во автомобилот ноќта кога почина неодамна изјави дека секој ден се сеќава на него иако не оди во Крушево.

– Не одам во гроб бидејќи е насекаде околу мене. Само не сакам да прифатам дека го нема. Секогаш се чувствувам лошо во овој период бидејќи ме потсетува дека тој навистина не е повеќе. Не можам да објаснам. Ги чувам сите подароци од него, сите тие ми се омилени. Нашите фотографии на кои сме насмеани висат на на зидот Ние сме среќни и јас ги чувам. Го сакам неговиот часовник што ми го подари за мојот последен роденден. Го чувам тоа засекогаш – рече Љиља.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.