Панчо од ДНК обвинува за понижувачкиот однос на власта кон Атиџе, хероината на „Медена земја“.Тој вели дека Атиџе ја донесе најголемата популарност на Македонија а власта и враќа на ваков начин.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.