Македонскиот пејач Маријан Стојаноски неодамна ја побара раката на со својата избраничка Наташа, а со пријателите на „Фејсбук“ споделија и фотографии од вчерашната официјална веридба.

Маријан и Наташа беа подолго време во љубов пред да се решат за брак.

Стојановски е активен член на хорот на операта во МОБ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.