Екипата на „Бекстејџ“ викендов беше во Белград каде што присуствуваше на првото издание на регоналниот музички фестивал „Влез“, а во рамките на настанот свои концерти одржаа над 45 изведувачи, меѓу кои беше и Марија Шерифовиќ, која беше главна ѕвезда на последната фестивалска вечер.

Во интервјуто за најгледаниот естраден магазин на домашен терен, пејачката сумираше импресии и впечатоци од настапот, но откри и дека едвај чека да се реализира во улогата на мајка.

Призна и дека ова е нејзино последно интервју за оваа година со оглед на тоа што планира да му се посвети на снимањето на новиот албум, па поради тоа ќе биде во медиумска илегала.

Што се откри најголемата поп-ѕвезда во регионот, погледнете во видеото во продолжение:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.