Со оглед на тоа што беше надвор од својата земја, на пејачката Марија Шерифовиќ и е одреден карантин од 28 дена по враќањето во Србија. Неодамнешната посета на Хрватска ја лиши од слобода за движење, но пејачката не се жали затоа што, како што истакнува, нејзините асистенти и помагаат со сè.

Хероите се познати по маките. Моите пријатели и соработници се многу грижливи, и тие одат по моите набавки. Тие ми носат сè што сакам “, изјави Марија за „Хит Информер“, додавајќи дека целата ситуација околу пандемијата со вирусот и вонредна состојба не ја кочи во желбата да ја изгуби планираната тежина. Јас не сум ја прекршила диетата, затоа што мојата желба е да ослабам. Не знам зошто таква хистерија околу храната. Кога не сме премногу активни, нема потреба да јадеме премногу. Ако ви е здодевно, гледајте филмови и серии – предложи Шерифовиќ. Уживам со моето куче Хак. Сега правиме сè што пропуштивме со текот на годините. Се борам со здодевност со добри серии. Сите ние имаме за цел да издржиме за сето ова да трае што е можно пократко, а тоа е можно само ако сме совесни и одговорни, вели Марија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.