Марија Шерифовиќ несомнено е еден од најдобрите вокали во целиот регион. Нејзиниот глас никого не остава рамнодушен, така што таа нема потреба да се покажува и истакнува во јавноста со ништо друго освен со пеење. За она што другите пејачки го прават со разголувањето, Шерифовиќ е недостапна! Пејачката вакви моменти од приватниот живот не објавува но сега направи исклучок.

“Ју Маро, што си згодна во тој костим“, гласеше еден од коментарите а за неколку часа оваа слика доби повеќе од 70 000 лајкови.

На Марија во базенот друштво и правеше малиот Алексеј, син на музичарот Саша Николич кој е едн од најблиските соработници на Марија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.