Манекенката Емилија Розман кажа „да“ на своето момче Стефан Ангелкоски, кој ја побара за жена на Козјак.

До месечината и назад, ДА, ДА, ДА напиша Емилија.


Розман е последната мис на Македонија, која се натпреваруваше и на изборот за Мис на светот во 2015 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.