Во прекрасниот амбиент покрај изворите на Дрим во Св. Наум, гала концерт одржа познатиот балкански музички уметник Жељко Самарџиќ.

 

View this post on Instagram

 

🎶

A post shared by Željko Samardžić (@zeljko_samardzic) on

Пејачот на својот Инстаграм профил се пофали дека ужива во преубавиот Охрид. Тој во преубавиот Охрид запеа и македонска песна „Македонско девојче“, но и стана да игра во преполната кафеана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.