Пејачот Драган Темелков- Џони велат ги прави најдобрите журки во кафеаните и клубовите ширум Македонија. А веќе две недели тој не ги забавува скопјани. И додека сите се прашуваа што се случува и каде тој исчезна, вчера конечно на социјалните мрежи се огласи Џони и и порача на својата публика

12 дена сум во изолација бидејќи сум позитивен на корона вирусот, еве и роденденот го дочекав во оваа состојба, си посакувам само здравје на мене и на цело мое семејство, како и на моите пријатели. Посакувам ова зло да помине што побрзо. Се гледаме многу скоро со Господ напред!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.