Македонскиот поп-пејач, Дарко Илиевски кој живее на Флорида, на својот Инстаграм профил објави дека со сопругата Ивана чекаат бебе. Тој со фотографија направена на една од плажите на Флорида откри дека ќе добие син.

Најубаво чувсто на светот е кога секој ден те гледам како растеш. Растеш едно мало човече кое ќе биде наследник, плод на нашата љубов. Прво па машко. Ве сакам срциња мои, напиша Дарко на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.