Македонската пејачка Елена Миленковска се омажи со својот колега од „Ѕвездите на Гранд“, Александар Гуте Марковиќ. Двајцата се запознаа и зближија за време на шоуто, а сега наскоро ќе станат и родители.

Eлена Миленковска Маринковиќ, како ви звучи тоа, сподели младиот пејач на „Инстаграм“.

Гуте ја запроси Елена во септември, по само пет месеци врска, а се случило точно на полноќ на 26-тиот роденден на пејачката.

Младата скопјанка претходно поради него се пресели во Србија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.