Во недостик на музички шоуа кај нас македонските таленти се појавуваат во соседството. Една од нив е Калина Велковска од Скопје. Таа со својата изведба го воодушеви жирито и сигурно е фаворит за победа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.