Ќерката на поп-пејачката Анабела Атијас и Гаги Ѓогани и победничка на реалното шоу „Задруга 2“ Луна Ѓогани летниот одмор го поминува во Египет со своето момче Марко Миљковиќ, со кого почна да се забавува токму во споменатото шоу. За разлика од првата сезона на „Задруга“, во која беше поразена од изневерената сопруга Кија Коцкар, па беше второпласирана и излезе без главната награда, но и без својот љубовник Слоба Радановиќ, младата блогерка во втората успеа да ја одржи љубовната врска со Марко и по гасењето на камерите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.