Горан Бреговиќ е еден од најбогатите музичари на Балканот. Тој речиси сите пари ги вложува во недвижности. Најновата се наоѓа во белградската населба Сењак и се наоѓа во градба. За неа лидерот на Бело Дугме планира да потроши милион евра. Брега најпрво сакал да направи хотел, па ресторан но се побуниле соседите.

На крајот одлучил да ја направи по сите стандарди и да ја издава на амбасади и за која ќе добива голема кирија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.