Животот во Белград дефинтивно се врати.Синоќа по завршувањето на тенискиот турнир во еден ноќен клуб се случувала луда журка во организација на Новак Ѓоковиќ. На забавата присуствувал белградскиот џет сет меѓу кои Анастасија Ражнатовиќ, актерот Милош Биковиќ, тенисерот Филип Крајиновиќ и др.

Главниот момент бил кога Ноле се качил на подиумот и почнал да „џуска“ во гангам стајл.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.