Дури 650.000 евра биле потрошени за ромската свадба во Рим на која пееја Цеца и Аца Лукас. Велесбата се одржала во објект од римско време веднаш до Колосеумот чие изнајмување чини 100.000 евра на ден.

Тортата била на пет спрата и чинела 15.000 евра. Храната била исклучиво италијанска со разни пасти и канапеи.За пијалоци пак се потрошиле 50.000 евра.Родителите на младенците најскапо ги чинеле музичарите, дури 230.000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.