Српскиот музичар Ѓорѓе Давид е еден од заболените со коронавирусот и сместен е на пулмологија на Клиничкиот центар во Белград.

Тој шокираше со изјавата дека многу познати кријат дека се зарзени со ковид 19, а дека тој е еден од оние храбрите кој истапи и ја кажа вистината.

Многумина познати кријат дека се заразени, а лежат со мене во болница- наводно рекол тој, пренесува Информер.

Остана непознато кои јавни личности се во прашање.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.