Познатиот американски телевизиски новинар Лери Кинг е хоспитализиран откако бил позитивен на тестот за коронавирусот, пренесе „Дејли меил“.

Според британскиот весник, Кинг (87), кој е познат по интервјуата емитувани на Си-Ен-Ен, бил префрлен во болница откако еден од гостите на неговата емисија бил хоспитализиран во Лос Анџелес.

Според „Дејли Мејл“, Лари во минатото имал здравствени проблеми, како што се срцев удар, рак на белите дробови и простата, како и два вида дијабетес.

Она што е проблематично е тоа што членовите на неговото семејство не можат да го посетат во болницата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.