Специјално за гостувањето во „Еден на Еден“ Лепа Брена вчера пристигна во Скопје. Балканската ѕвезда се расположи во друштвото на водителот Жарко Димитриоски и бројната публика во студиото.

Брена зборуваше за своите почетоци, за патувањата низ светот, концертите, за Боба…Сè на сè, ве очекува вечер полна со приказни кои досега не сте ги чуле и секако – музика.

Не ја пропуштајте епизодата со Лепа Брена во „Еден на Еден“ во недела 18:30 на Канал 5.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.