Лепа Брена и сопругот Боба ја прославија куќната слава Аранѓеловден.На гости и дојде целата естрада а меѓу првите пристигна нејзниот колега Саша Поповиќ. Дојде и сопруга на Пикси Снежана како и тројцата синови со партнерките.

Пред да дојдат гостите Фахрета заигра со домашната готвачка во стилот на една од нејините песни „Мујо со тенџере“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.