Лепа Брена важи за личност што многу заработува а малку троши. Таа парите ги вложува во недвижности а една од нив е јахтата. Ова пловило е навистина луксузно и за него плати шест милиони евра.

Таа летово со сестрата, сопругот и пријателите крстари низ Медитеранот а на копно слегуваат само за да пробаат морски специјалитети во градовите каде што поминуваат.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.