Во селото Бумбарево Брдо кај Книќ ноќва бил избоден познатиот шумадиски пејач и хармоникаш Слободан Бетулиќ-Бетула (64).

Засега нема официјални инфорамции под кои околности дошло до несреќата и кој го нападнал Бетулиќ. Српските медиуми јавуваат дека дошло до тепачка во угостителски објект кој пејачот го држел во ова село и потоа добил неколку убоди од нож.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.