Таткото на пејачот на Дарко Лазиќ, Милан е во тешка состојба, а лекарите се борат за неговиот живот.

По тој повод се огласи и мајката на пејачот, Бранка која потврдила дека Милан е критично, бидејќи дошло до компликации при операција на желудникот, каква што порано имал и Дарко.

Не сум добро. Во лоша состојба сум поради Милан. Уште не знаеме точно ништо, лекарите ништо не кажуваат. Дошло до компликација, го оперираше желудникот, како и Дарко. Тој тешко го поднесе, критично е, на интензивна е. Дарко е млад, на него му беше полесно. Сите се молиме за него – порачала таа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.