Манекенката Хајди Клум тајно се омажила за своето 17 години помладо момче Том Каулиц. Ова е нејзин трет брак.

Тие пред олтарот застанале уште на 22 февруари, кога им била првата годишнина од врската. Но, манекенката и Каулиц (30), инаку поранешен член на германската група „Токио хотел” тоа го соопштија дури сега.

Откога се заедно, тие никогаш не ја криеле својата врска.

Претходно, Клум беше во брак со Рик Пипин, а потоа и со познатиот поп-музичар Сил со кого има и три деца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.