Постарата сестра на Ким Кардашијан, Кортни, ужива со сестра и на тропски одмор, каде што Ким минатата недела го прослави својот 40. роденден.

Кортни Кардашијан (41) ужива во секој момент минат на островот, а своето расположение го сподели со своите фанови на Инстаграми, со кои сподели секси фотографија во костим за капење со зебрест принт.

Најдобрата недела во мојот живот – напиша Кортни во опсисот на фотографијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.