Цеца традиционално ја прослави славата Св.Никола во својот дом. Оваа година е разично што поради короната таа ги повика само најблиските. Тука беше момчето Богдан, ќерката Анастасија со момчето, сестрата и зетот со децата, како и сестрата на нејзината снаа.

Од пријателите дојде само Саша Матиќ со сопругата.

Главен домаќин беше Вељко кој ги пречекуваше гостите и наздравуваше

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.