Пејачот Дарко Лазиќ официјално се разведе од својата поранешна сопруга Ана Севиќ со кого ја има ќерката Лорена.

По разводот парот заминал на пијачка во еден ресторан, што е доказ дека тие се пријателски настроени, пренесуваат српските медиуми.

-Ана и јас сме цивилизирани луѓе и понатаму сме во одлични односи, бидејќи првенствено од секогаш сме биле пријатели, а потоа ја имаме и ќерката која ја сакаме најмногу на целиот свет, вели Дарко.

Тој додава дека ќерката ќе живее со нејзината мајка, но првиот и третиот викенд во месецот ќе ги поминува кај него.

-Истото се однесува и за празниците, ќе ги делиме подеднакво, вели Дарко.

Тој потенцира дека станот и го остава на Ана, бидејќи е логично неговото дете да расте во средина на која веќе е научено.

Инаку луксузниот стан на Ана и Дарко вреди повеќе илјади евра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.