Концертот на Каролина со Македонска Филхармонија од петок 15.02. презакажан за недела 17.02, информираа од „Авалон продукција“.

Почитувани, ве информираме, поради вчерашната трагедија и прогласените два дена на жалост, првиот од двата овонеделни концерти наместо во петок на 15.02. ќе се одржи во недела 17.02.
Вториот концерт останува во сабота, на 16.02.

Ви благодариме на разбирањето

Авалон Продукција

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.