Горда Шаулиќ, вдовицата на познатиот пејач Шабан Шаулиќ,кој загина во сообрачајна несреќа во 2019 година, за српските медиуми ја отвори душата за тоа како се справува со животот без нејзиниот сопруг.

Солидно сум, се држам. Децата одамна не се тука, сега во мојот живот владее една поинаква осаменост. Не е како кога сакате да имате малку мир поради децата… Оваа осаменост малку убива. Не се навикнав на ситуацијата, колку и да поминаа години. Мислам дека никогаш нема – вели Гордана во изјава за „Блиц“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.