Хрватскиот пејач Петар Грашо нема проблем со тоа да запее на нечија свадба, но сè има цена. Тој изминатиот викенд со песна ја отвори свадбата на српската пејачка Невена Божиновиќ и црногорскиот пилот Никола Ивановиќ.

За само една песна, Грашо им наплатил на младенците 15.000 евра.

Свадбената веселба подоцна продолжила со Јелена Томашевиќ и „Фрајле“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.