Пејачката Дара Бубамара е повторно во центарот на скандалот, бидејќи нејзините голи слики беа пронајдени на страница за возрасни.

Имено, пред две години, пејачката случајно објави интимно видео на социјалните мрежи. Тогаш таа призна дека случајно притиснала погрешно копче и го вклучила лајфот во кој била целосно гола.

Нејзините фотографии и снимки ги зачувал некој, а сега интимната содржина е објавена на страницата за возрасни.

Да потсетиме, уште пред овој скандал, таа се најде во јавноста кога, како што тврди, и го украдоа телефонот, на кој имаше експлицитни фотографии.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.