Бунтовната Хазан, злобната Јасемин и психички нестабилната Нил на една маса без интриги и лудата Фазилет, во исто друштво и во прекрасно расположение. Иако на гледачите на популарната турска серија „Ќерките на Фазилет“ оваа комбинација им звучи невозможно, во приватниот живот на актерките таа реалност.

Дениз Бајсел, Хазал Туресан и Тугба Мелис Турк со парнерите на роденденска забава кај заеднички пријател. Актерките приватно се дружат и се во супер односи иако во серијата се лути непријателки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.